SIMPLISTIC – blog lifestylowy

Auschwitz-Birkenau
📅     

Auschwitz-Birkenau

Oświęcim, wraz ze słynnym muzeum Auschwitz-Birkenau był na naszej liście miejsc do odwiedzenia już od dłuższego czasu. W miniony weekend nareszcie nasze małe marzenie się ziściło, jednak ze względu na wszechobecny smutek tego miejsca, nie potrafię powiedzieć, że była to pozytywna wycieczka.
Jeśli chodzi o "techniczną" stronę całego przedsięwzięcia – do Oświęcimia dojechaliśmy autobusem z Katowic, a bilety wstępu do muzeum zamówiliśmy jakiś miesiąc wcześniej. Na miejscu zostaliśmy przydzieleni do grupy z przewodnikiem (tutaj przewodniczką), który świetnie wprowadził nas w okres "życia" obozu. Jedynym minusem, który zauważyliśmy, był fakt, iż całe zwiedzanie przebiegało bardzo szybko, przez co nie mieliśmy zbyt wiele czasu na skupieniu się na samym miejscu (stąd też mała ilość zdjęć – pojechałam tam poznać teren byłego obozu, a nie fotografować). 
Skoro czytacie ten wpis, to znacie historię Auschwitz-Birkenau, w związku z czym nie będę kopiować i przytaczać tego, co już wiecie. Ze swojej strony mogę jedynie polecić zwiedzenie tego miejsca wszystkim, których interesuje ten temat, a także polecić książkę, którą nam zarekomendowała Pani przewodnik – mowa o „Byłem asystentem doktora Mengele” autorstwa Miklósa Nyiszli, która dokładnie opisuje to, co działo się w obozie. 

A czy Wy zwiedziliście Auschwitz lub macie to w planach?

Auschwitz-Birkenau
Auschwitz I
Powyższe zdjęcia pochodzą z terenu obozu macierzystego Auschwitz I, natomiast te poniżej robione były na obszarze Auschwitz II-Birkenau, gdzie znajdowały się cztery krematoria (na ostatniej fotografii zobaczyć możecie ruiny jednego z nich).

Auschwitz-Birkenau II
WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ MOJEGO AUTORSTWA

xox

Post przypadł Ci do gustu?
Polub go lub udostępnij znajomym:


11 komentarzy

 1. kochana powiem tyle, NIESAMOWITE ZDJĘCIA. Szkoda, ze nie ma więcej, ale te już i tak oddają atmosferę tego miejsca. Chciałabym również kiedyś to miejsce odwiedzić, ale jakoś nie mogłabym tego znieść psychicznie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, że należę do wrażliwych osób i bardzo przeżyłam odwiedzenie tego miejsca, jednak nie żałuję.
   I dziękuję Kochana! ♥

   Usuń
  2. skoro Ty dałaś radę to i ja może dam radę! Zobaczymy co czas przyniesie i czy uda mi się odwiedzić kiedyś to miejsce :)

   Usuń
 2. Pamiętam jak byłam tam w trzeciej gimnazjum i bardzo to przeżyłam… Nie chciałabym już tam wrócić, no ale uważam, że to taki mały obowiązek każdego Polaka i nie tylko...

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam w Auschwitz i mocno to przeżyłam. Ale uważam, że każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce żeby zastanowić się nad życiem i nad swoimi priorytetami. Ja byłam około listopada, wiec ponura pogoda jeszcze wzmocniła smutek i nostalgię tego miejsca.
  Zdjęcia są świetne i chyba pojadę jeszcze raz żeby właśnie zatrzymać się w paru miejscach na dłużej.
  Co do zdjęć od strony technicznej - są świetne. Zarówno kolory jak i kadr. Pozdrawiam cieplutko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w tym miejscu rok temu, kilka dni po obchodach rocznicy.. Tematyka niezwykle interesująca, miejsce, które każdy Polak powinien chociaż raz odwiedzić. Wszystko wywołało we mnie ogromne emocje, byłam pod wrażeniem tego co się działo i nie mogłam uwierzyć w to ile jeden człowiek potrafi zrobić krzywdy drugiemu człowiekowi.. Piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam tam w tamtym roku i to niesamowite przeżycie. Emocje brały górę w każdym miejscu, gdzie było widać ludzkie istnienie. Takie miejsca powodują, że człowiek zaczyna doceniać, to co ma.

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam tam bardzo dawno temu, ale wrażenie jakie wywarło na mnie to miejsce pozostało do dzisiaj

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie byłam, ale się interesuje. Oraz samą II Wojną światową. Jeśli efekt odbitych ludzi i światła (w zdjęciu, na którym jest ubiór ludzi obozu) był zamierzony, to jestem pod wrażeniem. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja byłam jako dziecko, ale niewiele pamiętam dlatego chciałabym jeszcze raz zwiedzić to miejsce.

  OdpowiedzUsuń

© 2012 - 2018 SIMPLISTIC. Wszystkie prawa zastrzeżone!WRÓĆ NA GÓRĘ